Skip to content
October 11, 2012 / zendani1

انتشار جدیدترین گزارش های رسمی از خطرات پارازیت در کشور

 images 263x300 انتشار جدیدترین گزارش های رسمی از خطرات پارازیت در کشوربر اساس گزارش ها، در سایه سکوت و بی توجهی مسوولان نسبت به سلامت و جان شهروندان، نگرانی ها از اثرات جبران ناپذیر پارازیت ها در کشور در حال افزایش است. جدیدترین گزارش منتشره از سوی یکی از مراکز تحقیقات سلولی کشور از افزایش ناگهانی سقط جنین و بارداری خارج از رحم، افزایش آمار ناباروری در مردان، اختلال در سیستم ایمنی بدن و هم چنین اختلال در روند تکثیر سلولی در نسل های آینده ناشی از پارازیت ها حکایت دارد.

به گزارش کلمه، انتشار این آمار در حالی است که با وجود هشدارهای پیاپی کارشناسان و دلسوزان نسبت به خطرات پارازیت های ماهواره ای حتی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس هم می گویند نمی دانند چه کسی پارازیت ها را ارسال می کند.

حالا در آخرین گزارش رئیس مرکز تحقیقات سلولی صارم از افزایش سقط جنین و بارداری خارج از رحم در دو سال اخیر به دلیل گسترش پارازیت ها و امواج الکترومغناطیسی در محیط اطراف خبر داده و گفته است: بر اساس آمار مراجعان به بیمارستان فوق تخصصی صارم، طی دو سال اخیر، آمار سقط جنین غیر عمدی۳٫۵ درصد و آمار بارداری خارج رحم حدود۲درصد افزایش یافته است.

نکته قابل اشاره آن که این آمار تنها مربوط این مرکز است و بدون شک آمار واقعی که طبق گفته برخی از پزشکان که از انتشار آن منع شده اند به مراتب بیش از این خواهد بود.

به گفته دکتر ابوطالب صارمی در حالی، میزان سقط غیر عمدی جنین در فروردین تا مرداد سال ۸۹ در این مرکز درمانی ۳۸مورد گزارش شده که در مدت مشابه سال ۹۰ این آمار به ۶۷ مورد و در سال ۹۱ به ۱۱۴ مورد افزایش یافته است.  هم چنین آمار بارداری های خارج از رحم در این مدت نیز از ۹ مورد در سال ۸۹ به ۱۳ مورد در سال ۹۰ و ۱۶ مورد به سال ۹۱رسیده که آمارها بیانگر سیر صعودی این عارضه است.

افزایش ناگهانی بارداری های خارج از رحم ناشی از امواج پارازیت

رئیس مرکز تحقیقات سلولی صارم  اگر چه استرس، آلودگی هوا و تغذیه نامناسب را به عنوان عوامل اصلی بارداری خارج از رحم در جوامع شهری عنوان کرده اما ضمن آن اشاره کرده که  به نظر می رسد، آنچه سبب افزایش ناگهانی بارداری های خارج از رحم طی مدت مورد مطالعه شده، تاثیر امواج پارازیت است.

او با هشدار نسبت به اثرات پارازیت اعلام کرده که  تشعشعات در اطراف محیط زندگی چه در قالب آلودگی های صوتی یا پارازیت ها می توانند، روی سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک بدن و به ویژه روی لوله های رحمی تاثیر منفی بر جای گذاشته، سبب حرکت های نامنظم دودی لوله ها برای انتقال جنین به داخل رحم شود.  به گونه ای که  رشد جنین در داخل لوله های رحمی – به جای رحم- سبب حاملگی خارج رحمی شده که در صورت تاخیر در مراجعه یا تشخیص دیر هنگام، خطر مرگ سریع را برای مادر به همراه دارد.

وزارت بهداشت از انتشار گزارش آسیب های پارازیت خودداری می کند
این هشدارها در حالی است که حکومت هم چنان با سکوت مساله پارازیت ها را دنبال می کند. صارمی نیز در این زمینه انتقاد کرده که  با اینکه وزارت بهداشت در مورد تاثیر پارازیت ها بر سلامت انسان تاکنون گزارشی را منتشر نکرده است، اما متخصصان گروه های مختلف پزشکی همچنان در مورد آثار این امواج روی سلامت مردم هشدار می دهند. به عقیده کارشناسان این امواج بر سلامت انسان و سلول های بدن تاثیر منفی به جای گذارده، سبب ابتلا به بیماری های مختلف با منشا ناشناخته می شوند. همچنین این تشعشع ها می توانند، موجب اختلال در سیستم ایمنی بدن شود.

برخی گزارش ها شرکت های “تحت کنترل نیروی سپاه پاسداران” را مسئول انتشار این پارازیت ها می داند. اما اینکه صداوسیما، سپاه، وزارت اطلاعات، مخابرات یا همه آنان در این امر دخیل اند تاکنون به صراحت تکذیب یا رد نشده است. معصومه ابتکار چندی قبل گفت اعضای شورای شهر تهران هیچ اطلاعی از فرستنده‌های پارازیت ندارند، اما می‌دانند که این امواج بر سلامتی انسان و سلول‌های بدن افراد تاثیر می‌گذارند. او در اظهارنظری دیگری اعلام کرد که درباره منشأ پارازیت‌ها اطلاعات دارم ولی نمی‌توانم بگویم.

پیش از این در همین زمینه مشاور شهردار تهران گفته بود: با وجود برگزاری جلسات مختلف در این زمینه، هیچ یک از مقامات خود را در این مورد پاسخگو نمی دانند.

ارسال پارازیت ها برای انسداد فضای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم بعد از انتخابات سوال برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸ شدت گرفت. اتحادیه ارتباطات بین‌المللی دوربرد سازمان ملل متحد پیشتر از ایران خواسته بود که به ارسال پارازیت بر روی ماهواره‌های خارجی، که برخلاف قوانین بین‌المللی است، پایان دهد. آی.تی.یو در بیانیه‌ای، که از سوی شورای قوانین رادیویی این اتحادیه سازمان ملل صادر شد، گفت که پارازیت‌ها از داخل مرزهای ایران می‌آید و به سیگنال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای که از سوی یوتل‌ست که یک ماهواره‌ای فرانسوی است آسیب می‌رساند. این اتحادیه از ایران خواست که منبع پارازیت‌ها را بیابد و حذف آن را «در بالاترین اولویت» خود قرار دهد.

افزایش آمار ناباروری در مردان از پیامدهای امواج الکترومغناطیسی
صارمی از افزایش آمار ناباروری در کشور به ویژه در میان مردان به عنوان یکی از پیامدهای امواج الکترومغناطیسی نام برد و گفت: این امواج سلول های جنسی مردان را تحت تاثیر قرار می دهد و نقص سلول های جنسی و ناباروری را در مردان به دنبال دارد. همچنین این امواج بر کیفیت تخمک و اسپرم نیز آثار منفی بر جای می گذارد.

به گزارش ایرنا، وی توضیح داده  امواج الکترومغناطیسی که مردم آن را حس نمی کنند، عوارض متعددی روی آنان داشته، سبب سردرد، بی حوصلگی، عصبانیت، بی قراری و افسردگی می شود. از سوی دیگر این امواج با اثر گذاشتن روی سلول های DNA انسان در روند تکثیر سلولی اختلال ایجاد کرده که در نسل های بعد شاهد پیامدهای منفی آن خواهیم بود.

تهدید به جای پاسخگویی

با این وجود همزمان با انتشار گزارش رییس مرکز تحقیقات سلولی صارم رضا شکیبایی در جایگاه رئیس شورای سیاستگذاری روزنامه «وطن امروز» نسبت به غیر علمی بودن آنچه “ادعاهایی غیرعلمی درباره تاثیر امواج پارازیت بر سلامت انسان در رسانه‌های ضدانقلاب” خوانده نظر داده و از تریبون خبرگزاری سپاه که از آن به عنوان یکی از پارازیت اندازها نام برده می شود، ارتباط پارازیت با سقط جنین، سرطان و سایر بیماری‌ها را شایعه و دروغهای ساخته و پرداخته لمپن های رسانه ای نسبت داده و مدعی شده که “تاکنون هیچ تحقیقی در جهان که تاثیر بیولوژیک امواج رادیو جمرها را ثابت کند وجود نداشته است.”

شکیبایی که فارس اشاره به آن نکرده که تخصصش در کدام یک از شاخه های تخصصی در این زمینه است که به اظهارنظر در مورد غیرعلمی بودن این مساله با وجود آمار مستند پرداخته در ادامه سخنان خود  از سویی دست به تهدید هم شده و در واکنش به معصومه  ابتکار، عضو شورای شهر تهران که چندی پیش از «سونامی سرطان» ناشی از امواج پارازیت در کشور خبر داد آن را مصداق تشویش افکار عمومی خوانده و حکم داده که “مدعی‌العموم به‌عنوان حافظ امنیت جامعه، پاسدار امنیت روانی شهروندان هم باشد و از خانم ابتکار درباره این اظهارنظر غیرمسؤولانه توضیح بخواهد.”

منبع: جرس

انتشار جدیدترین گزارش های رسمی از خطرات پارازیت در کشور Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: