Skip to content
September 29, 2012 / zendani1

نامه احمدزیدآبادی از زندان برای تولد فرزندش پویا

 

564346 412009268847905 486941532 n نامه احمدزیدآبادی از زندان برای تولد فرزندش پویا

احمد زیدآبادی و همسرش مهدیه محمّدی

احمد زیدآبادی رییس سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت) است و از ۲۳ خرداد ۸۸ در زندان به سر می‌برد، در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به شش سال حبس تعزیری و پنج سال تبعید به گناباد محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر عیناً مورد تایید قرار گرفت.

متن زیر قسمتی از نامه احمدزیدآبادی است که از زندان برای تولد فرزندش پویا فرستاده است.

به پویای عزیزم به مناسبت تولدش

نمای اول:

چه دل انگیز بود صبح ۱۱ شهریور ماه ۱۹سال پیش.نوزادی که تازه چشم به دنیا گشوده بود،روی تخت کوچکش در بیمارستان مصطفی خمینی،انگشت اشاره‌اش را تا انتها در دهانش فرو برده بود و با شتاب می مکید.

نوزاد سبزه ی بانمکی بود اما مکیدن انگشتش با آن حرص و ولع شیرین‌ترین خاطره ی زندگی ما شد.

سبزگی نوزاد اما بیش از دو سه روزی نپایید و به سفیدی تغییر رنگ داد،درست معکوس نوزاد بعدی مان که ابتدای تولد رنگی سپید و روشن داشت،اما به تدریج به سبزگی گرایید.

نمای دوم:

شش ماه بود و نخستین سفرمان پس از تولدش به دیار ما در آخرین کرانه‌های دشت کویر ایران.قوم و خویشان کودک را سخت مطبوع و دل پسند یافتند و از همان ابتدا،پیر تر‌ها از “چشم زخم”و اینطور چیزها دل نگران شدند.از قضا،کودک در همان شب نخست به چنان گریه ی حیرت آور و بی‌سابقه ی افتاد که همگی وحشت کردیم بخصوص اینکه من و مامان تا آن هنگام حتی یک بار گریه ی ملایم و گذرای او را هم ندیده بودمیم.

برای علاج گریه بی‌امان،هرکس نخسه‌ای میپیچید تا آنکه به نظرمان رسید چند قطره‌ای عرق نعناع به او بدهیم. نخستین قطره عرق نعا که از گلویش پایین رفت”ارکس”سبک و کودکانه‌ای زد و بلافاصله آرام گرفت و لبخند زد.دیگر بی‌قراری و گریه‌اش را ندیدیم.

نمای سوم:

یکسال و نیم داشت.بهار از راه رسیده بو د و جنگل‌های گرگان در سبزی شاد و سرزنده و هستی آور خود غرق بودند.در جنگل انبوه شصت کلاه به سوی ییلاق جهان نما می رفتیم .پسرک در کوله ی کوچک آبی رنگی که مامان به آن”آغوش”می گفت ،بر پشت من حمل میشد.در حاشیه ی رودخانه،مگس‌های سمج جنگلی امانمان را بریده بودند ،پسرک با آنکه پاهایش از گزش مگس خون افتاده بود،آرام و پرنشاط بود و هیچگونه بی‌تابی و شکایت نداشت.سرانجام از رودخانه دور شدیم و در کوهپایه که پوشیده از بوته‌های تمشک بود،از مگس‌ها خلاصی یافتیم.

وقتی در زیر سایه ی درختان سر به آسمان کشیده از ارتفاعی نفس گیر به سوی کلبه مش صفر به راه افتادیم،پسرک علفی خواست تا با آن بازی کند.در حین بازی، زیر لب گویی برای خودش لالایی می خواند چراکه اندکی به خواب عمیقی رفت،سپس با شادی و نشاط بیدار شد و باز ساعتی بعد قصه را تکرار کرد.تا دشت جهنما و در زیر بارش ملایم باران این خواب و بیداری بارها تکرار شد.

من هزاران از این نماها از نوزادی تا بزرگی هر سه شما‌پویا ، پارسا و پرهام_در خاطر دارم و این شاید نشانی از آن باشد که من به رغم مشغله‌های بسیار فکری و اجتماعی،هیچگاه از شما و خانواده‌ام غافل نبوده ام.

میدانید که من شیفته افق هایی دور دست،دشت‌های پهناور و کویر‌های بی‌انتهایم و دلداده ی نوشتن.اینک از هر دو محرومم .

قال انما اشکوا ابثی و حزنی الی الله و اعلم من الله ما لا تعلمون

_گفت درد و انده خود را فقط به خدا باز گویم و از(( لطف و تدبیر ))خدا چیز هایی میدانم که شما نمی دانید

امام درد محرومییت از این دو،در برابر تلخی دوری از شما به حساب نمی آید .به رغم این تلخ کامی اما چه سعادتی قرین من شده است که مولای شوریده حال روم ، همهشب،دل انگیز‌ترین نغمه‌های حیات را نثار جان خستیه من می کند و مرا فرا می خواند که تلخی‌ها را واگذارم و با شور و حلاوت صبر پیشه کنم،صبر،صبر،صبر

سخت خاک آلود می آید سخن/آب تیره شد سر چه بند کن

تا خداییش باز صاف و خوش کند/او که تیره کرد هم صافش کند

صبر آرد آرزو را نه شتاب/صبر کن والله اعلم با لصواب

فدای همه شما

زندان رجایی شهر

سالن۱۲بند۴

احمد زیدآبادی نژاد

منبع: صفحه فیسبوک پویا زیدآبادی

183469 10151077195723861 970150705 n نامه احمدزیدآبادی از زندان برای تولد فرزندش پویا

نامه احمدزیدآبادی از زندان برای تولد فرزندش پویا Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: