Skip to content
August 24, 2012 / zendani1

علی مصفا به فیلم تازه اصغر فرهادی پیوست

جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۱

3 علی مصفا به فيلم تازه اصغر فرهادی پيوست

علی مصفا، بازیگر و کارگردان سینمای ایران به جمع بازیگران تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی برنده اسکار پیوست.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز جمعه سوم شهریور گزارش داد، شرکت فرانسوی ممنتو فیلمز، تهیه‌کننده فیلم جدید اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی برنده اسکار از نهایی شدن فهرست بازیگران اصلی فیلم جدید این کارگردان ایرانی خبر داده و اعلام کرده است در این فیلم، برنیس بژو (Bérénice Bejo)، بازیگر آرژانتینی – فرانسوی، طاهار رحیم (Tahar Rahim)، بازیگر فرانسوی با تبار الجزایری و علی مصفا، بازیگر و کارگردان سینمای ایران به ایفای نقش‌های اصلی خواهند پرداخت.”

علی مصفا بازیگر و کارگردان ایرانی و همسر لیلا حاتمی بازیگر سینمای ایران، یکی از بازیگران اصلی فیلم اصغر فرهادی است که در تیرماه سال جاری با فیلم “پله آخر” آخرین ساخته خود، افزون بر جایزه بهترین بازیگر زن برای لیلا حاتمی، در بخش غیررسمی جشنواره، جایزه فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) جشنواره کارلووی ورای را دریافت کرد.

در فیلم جدید اصغر فرهادی، برنیس بژو، بازیگر آرژانتینی – فرانسوی و طاهار رحیم، بازیگر فرانسوی الجزایری‌تبار نیز بازی دارند

“پله آخر” همچنین برنده جایزه بهترین پوستر جشنواره کارلووی واری نیز شده است.

برنیس بژو نیز که از بازیگران شناخته شده سینمای فرانسه است سال گذشته با بازی در فیلم “هنرمند” یکی از ساخته های همسرش، میشل هازاناویسیوس (Michel Hazanavicius)، به شهرت جهانی رسید و برای این فیلم، جایزه سزار بهترین بازیگر زن را نیز دریافت کرد و در همین رشته، نامزد جایزۀ اسکار شد. هازاناویسیوس موفق شد اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کند.

طاهار رحیم نیز پیش از این در فیلم‌های سینمایی “پیامبر”، “طلای سیا” و “عقاب” ایفای نقش داشته است.

وی، در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ برای بازی در نقش مالک الجبنا در فیلم سینمایی “پیامبر” موفق به دریافت جایزه‌های بسیاری از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد مراسم فرانسوی “سزار” و بهترین بازیگر مرد اروپا شد.

پیش از این، اعلام شده بود که ماریون کوتیار، بازیگر ۳۷ ساله فرانسوی فیلم‌هایی چون “زندگی زیبا”، “نیمه‌شب در پاریس” و “زنگ و استخوان” که برنده اسکار نیز شده است قرار است در تازه‌ترین فیلم اصغر فرهادی، ایفای نقش ‌کند.

بنابراین گزارش به دلیل عدم هماهنگی زمانی، فرهادی دو ماه پیش برنیس بژو رابه جای کوتیار برای بازی در فیلم خود برگزید.

تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی برنده اسکار که هنوز عنوان و جزئیات داستان آن مشخص نشده است در روزهای میانی مهر امسال با بودجه‌ای نزدیک به ۱۱ میلیون یورو در شهر پاریس و حومه آن مقابل دوربین خواهد رفت. هم‌اکنون مراحل پیش‌تولید و تمرین‌های بازیگران این فیلم درحال انجام است.

چندی پیش طرح فیلمنامه این فیلم از بین ۲۰۰ طرح ارائه‌شده نخستین جایزه‌ رسانه‌ای اتحادیه اروپا را به‌دست آورده بود.

پیش از این، فرهادی، یکی از صد چهره تأثیرگذار سال جهان از سوی مجله تایم در گفت‌وگو با مجله “فیلم فرانسه” هدف خود از ساختن این فیلم را “ایجاد سئوال به‌جای پاسخ در ذهن تماشاگران” دانسته و گفته بود: “این چیزی است که دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر به آن نیاز دارد: طرح سئوال‌های جدید در برابر جواب‌های قدیمی. شاید بتوان این سینما را سینمای پرسش‌گرانه نامید.”

 انتظار می‌رود این فیلم تا بهار ۲۰۱۳ و پیش از برگزاری جشنواره کن آماده شود.

منبع: رادیو زمانه

علی مصفا به فیلم تازه اصغر فرهادی پیوست Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: